header background

Nauka Technik Gotowania

Kreator przepisów

Kreator przepisów to aplikacja pozwalająca na tworzenie przepisów kulinarnych w prosty i przejrzysty sposób. Tworząc nowy przepis w Kreatorze od razu wybieramy kategorię dań, w której będzie się wyświetlał. Dzięki trafnie dobranej kategorii zwiększysz szanse na częste wyszukiwanie Twojego przepisu. 


Aplikacja posiada wbudowane pola, z których należy wybrać potrzebne produkty, narzędzia i czynności do danego kroku w przepisie. Najlepiej jeśli wstawisz swoje zdjęcia potrawy z każdego kroku jej przygotowywania, gdyż będą wizytówką Twojej potrawy. Postaraj się aby zdjęcie było zachęcające bo to ono będzie widoczne podczas wyszukiwania przepisów przez innych Użytkowników. Jeśli nie posiadasz zdjęć na początku możesz wybrać poglądowe grafiki czynności. Przepisy ze zdjęciami Użytkowników są bardziej atrakcyjne dla reszty społeczności portalu i pozostali Użytkownicy wyżej będą oceniać taki przepis. 

Stworzone przez Ciebie przepisy trafią do zakładki na Twoim profilu i będziesz mieć możliwość ich ponownego edytowania. Jeśli przepis zdobędzie dużą liczbę "posłodzeń" trafi na listę "rekomendowanych przepisów" i będzie dostępny w aplikacji Asystenta Gotowania, za co przyznane Ci zostaną dodatkowe punkty. 

 Każdy przepis posiada status; jeżeli tworzysz nowy przepis obok Twojego przepisu pojawi się napis "Nowy”, a jeżeli modyfikujesz przepis innego Użytkownika obok Twojego przepisu pojawi się status np.: "Modyfikowany w 30 %” (obliczymy stopień modyfikacji) a pod spodem pojawi się informacja z którego przepisu korzystałeś tworząc swój. Dzięki wprowadzeniu przepisu przez kreator masz szansę, aby Twój przepis został wprowadzony do aplikacji Asystenta Gotowania. Wystarczy, że pozostali użytkownicy go "posłodzą".

Koszyk


Suma za zakupy: